Rodinné centrum Žirafa
Naše logo
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 102
· Nejnovější člen: Dita
Vítejte
Vítáme Vás na internetových stránkách Rodinného centra Žirafa v Hradci Králové. Po registraci na našich stránkách Vám budou zasílány všechny novinky a změny v našem centru. Centrum má nyní nově i facebook.
VOLNÁ HERNA - KDY SI MŮŽETE PŘIJÍT POHRÁT
Více informací na tel.: +420 605 453 632, zirafahk@seznam.cz
Poplatek: 40,- Kč/dítě bez časového omezení, 60,-Kč/ sourozenci

PO (20.2.) OD 15:00 DO 17:30
ÜT (21.2.) OD 10:45 DO 15:30
ST (22.2.) OD 15:00 DO 16:30
ČT (23.2.) OD 8:00 DO 10:00 OD 12:00 DO 16:30
PÁ (24.2.) OD 15:00 DO 19:00
SO (25.2.) VOLNO NUTNÁ REZERVACE
NE (26.2) VOLNO NUTNÁ REZERVACE
PŘEDNÁŠKA
Informace k jednorázovým aktivitámVe čtvrtek 23.2. proběhne od 17:00 v herně RC další přednáška na téma "Dětský vzdor a agresivita". Zkušená psycholožka Mgr. Stanislava Bydžovská vás seznámí se základními pojmy, které se týkají agresivity u dětí a dětského vzdoru. Dozvíte se také užitečné informace z oblasti násilí v médiích a v počítačových hrách. Během přednášky budeme věnovat pozornost i fenoménu šikany. Na závěr bude prostor pro vaše konkrétní dotazy či postřehy.
Na tyto přednášky je třeba se hlásit předem. Nejdéle však 2 dny před konáním přednášky. Na každé přednášce bude prostor pro diskuzi. Na této přednášce není zajištěno hlídání dětí.
Kontakty pro přihlášení: zirafahk@seznam.cz, tel. 605 453 632

Další připravované přednášky najdete v levé části stránek pod Přednášky a besedy 2017
KARNEVAL
Lístky na sobotní KARNEVAL už pěkně mizí. :-)K dispozici je ještě 16 vstupenek pro děti + doprovod. Píšete nám, že jste zvědaví, co je tím překvapením v podobě představení. Tak tedy...můžete se těšit na kouzelnickou školičku. :-) Rezervace lístků možná na tel. 605 453 632 nebo zirafahk@seznam.cz
LETNÍ PŘÍMĚSTSKÉ A POBYTOVÉ TÁBORY 2017
Od dnešního dne je možné se přihlásit na příměstské a pobytové tábory, které naše Rodinné centrum Žirafa HK pořádá během letních prázdnin. Tábory jsou určené pro děti 3 - 13 let. Přehled nabízených termínu:
ČERVENEC:
1.7.- 8.7. Pobytový tábor pro děti 3 - 6let, rodiče a prarodiče v Dolním Maxově (Penzion Kamenice), 4 VOLNÉ POKOJE
10.7.- 14.7. Příměstský tábor „MALÍ MUZIKANTI“ pro děti 3 - 6let za 1.000,-Kč , OBSAZENO
17.7. - 21.7. Příměstský tábor „LESNÍ SKŘÍTCI“ pro děti 3 - 6let za 1.000,-Kč OBSAZENO
24.7.- 28.7. Příměstský tábor „Adrenaliňák“ pro děti 9 – 13 let za 1.580,-Kč (rafting, paintball, koně, celodenní výlety), 10VOLNÝCH MÍST

SRPEN:
31.7. – 3.8. Týden prázdninové pohody pro děti 7 - 12let, možné přihlásit se na vybrané dny, 200,-Kč/den, 7 VOLNÝCH MÍST
6.8.- 13.8. Pobytový tábor v Českém ráji (penzion) pro děti 8 - 11 let, téma „PEVNOST BOYARD“ za 3.380,- (konečná cena i s dopravou),
14.8.-18.8. Příměstský tábor „ŠMOULOVÉ“ pro děti 3 - 6let za 1.000,-Kč, OBSAZENO
21.8.- 25.8. Příměstský tábor „CESTOVATELÉ“ pro školáky 7 - 11let za 1.300,-Kč, 1 VOLNÉ MÍSTO
28.8.- 1.9. Příměstský tábor „SPORTOVCI“ pro děti 7 - 11let za 1.200,-Kč, 6 VOLNÝCH MÍST

V ceně je zahrnuto: oběd, pitný režim, vstupné, materiál na tvoření, odměny, dozor, pojištění. V ceně není zahrnuto MHD a svačiny.
Tábory lze platit přes FKSP.

Další informace: Nástup dětí je od 7:45 do 8:15 v herně RC Žirafa HK. Děti bude možné si vyzvednou do 16:00. Děti se během táborů podívají do lanového parku, Tonga, zahrajeme si paintball, sjedeme Orlici na raftech, zahrajeme si bowling, pojedeme na koních, půjčíme si koloběžky, zajdeme si do kino, projedeme se turistickým vláčkem do hradeckých lesů, pojedeme do Zoopark Stěžery , školáci podniknou celodenní výlet vlakem na Potštejn, ale také se můžete těšit na koupání a opékání atd. Na posledním táboře podnikneme noční přespávání s bojovku. Bude to léto plné dobrodružství a zábavy. :-)

Zájemci si mohou psát o přihlášku a více informací na zirafahk@seznam.cz
PŘEDNÁŠKY V ŽIRAFĚ
Rodinné centrum Žirafa HK pro vás naplánovalo cyklus přednášek na téma "Výchova a rodičovství". Každý čtvrtek od 17:00 proběhne se zkušenou psycholožkou Mgr. Stanislavou Bydžovskou přednáška na jedno téma. Na tyto přednášky je třeba se hlásit předem.

Odměny a tresty 2.3.
Naše přednáška vám poskytne informace týkající se problematiky odměn a trestů při výchově dětí. Společně se pokusíme zamyslet nad tím, proč, kdy a jak máme dát ve výchově dětí přednost odměně či trestu. Dozvíte se také o problémech, které mohou tyto dva výchovné prostředky přinášet. Na závěr bude také prostor pro vaše konkrétní dotazy či postřehy z každodenního života.
Nutné přihlásit se do 1.3.
Jak přirozeně a nenásilně stanovit dětem hranice 9.3. od 9:30 (beseda, hradí se pouze pobytné 45,-Kč)
Hranice jsou bezesporu tématem, které zajímá skoro všechny rodiče. Přijďte s námi o tomto tématu diskutovat. Zajímají nás Vaše osobní zkušenosti a postřehy, co Vám osobně s dětmi funguje nebo s čím naopak byste potřebovali poradit. Diskuzi povede dětská psycholožka Mgr. Stanislava Bydžovská. Těšíme se na Vaši návštěvu.
Nutné přihlásit se do 7.3.
Sourozenci 9.3. od 17:00
V naší přednášce se zaměříme na vztahy mezi sourozenci. Dozvíte se, jak efektivně řešit konflikty mezi sourozenci či jak připravit starší dítě na narození nového sourozence. Seznámíme vás také s tím, jaký vliv má pořadí narození dětí na některé jejich povahové charakteristiky. Prostor bude také na vaše dotazy. Nutné přihlásit se do 7.3.
Rodinné vztahy a jak na to 16.3. od 9:30 (beseda, hradí se pouze pobytné 45,-Kč)

Diskusní dopoledne, kde se budeme věnovat vztahům v širší rodině a jejich vlivu na vývoj dětí. Podělte se s námi o své zkušenosti, jaké vztahy máte se svou tchýní či s tchánem, či jak moc se prarodiče zapojují do výchovy vašich dětí. Těšíme se na vaše postřehy. Nutné přihlásit se do 14.3.
Školní zralost 23.3.
Na přednášce se seznámíme s tím, co vše je myšleno školní zralostí a připraveností. Představíme si jednotlivé oblasti, které zralost zahrnuje a jak je možno dítěti pomoci, pokud je v něčem slabší. Budeme se také věnovat odkladu povinné školní docházky – co je třeba pro to udělat a v jakých případech o něm uvažovat
Nutné přihlásit se do 21.3.
Asertivita 30.3.
Na přednášce si vysvětlíme, co to je a jak vypadá asertivní jednání. Součástí přednášky bude i praktické vyzkoušení různých technik. Nutné přihlásit se do 28.3.

Zájemci se mohou přihlásit na kontaktech RC.
Hradí se pouze pobytné 90,- Kč.
Činnost Rodinného centra Žirafa HK, z.s. je podporována MPSV a Statutárním městem Hradec Králové.

Kontakty na Rodinné centrum Žirafa HK, z.s.:
Mob.: +420 605 453 632
E-mail: zirafahk@seznam.cz
FB: www.facebook.com/zirafa.hk
www.zirafahk.cz
PODĚKOVÁNÍ
Rodinné centrum Žirafa HK děkuje panu Milanu Juhászovi, majiteli Juhasz Logistic s.r.o., za sponzorský dar, který nám poskytl i v letošním roce opět ve výši 20 tisíc Kč. Dále děkujeme všem anonymním dárcům, kteří v rámci akce STROM PŘÁNÍ věnovali našemu centru materiál na tvoření, který využijeme na akce, které pořádáme. Dále děkujeme manželům Havránkovým za dárečky pod stromeček pro děti do naší miniškolky „KLUB KAMARÁD“ a za věnovaný CD přehrávač.

Velice se vaší podpory ceníme a DĚKUJEME ! RC Žiraf HK
HLEDÁME DOBROVOLNÍKY
Další informace a sděleníMilí příznivci našeho centra,
v loňském roce naše RC Žirafa HK pořádalo 48 jednorázových akcí (uměleckého fotografování, jarní a podzimní burzu, tábory, karnevaly atd.).Návštěvnost na pravidelných aktivitách byla 3111 a na doprovodných akcích 1659 návštěvníků. Celkem bylo 4 770 návštěvníků. RC Žirafa HK oslaví letos 22 let. Věříme, že při takové návštěvnosti jakou má centrum v současné době, se najde pár maminek, třeba kamarádek, které by chtěly pomoci. :-)Naše činnost spočívá převážně v pomoci dobrovolníků, což jsou většinou maminky na mateřské či rodičovské dovolené. V poslední době se k nám přidávají i tatínkové či prarodiče, za což jsme velmi rádi. V letošním roce nás opět opustí několik maminek, které se vrací zpět dopráce a tak bychom rádi přivítali do naší „party „ nové nadšence. V čem může třeba pomoc spočívat:
příprava jednodušších i složitějších kulis a dekorací na danou akci, upéct nějakou dobrotu (materiál hradíme), připravit program na dané téma, pomoci s pohybovou aktivitou, něco ušít nebo
jen pomoc s přípravou či přijít s nápadem. Jsme rádi za každou pomoc.

V případě stálého zapojení jako ČLEN RC nebo POMOCNÍČEK, nabízíme výhody. Více informací získáte po rozkliknutí Přečíst vše ve spodní části tohoto příspěvku.

Případní zájemci se mohou přihlásit na:
tel.: 605 453 632 nebo zirafahk@seznam.cz

!!DĚKUJEME!!
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Spolupracujeme
PODPORUJÍ NÁS:
DOPORUČUJEME:


Pěkný den
Školské zařízení
Mateřská centra


FACEBOOK:
Facebook


Rodinné centrum Žirafa HK, z.s. - netfirmy.czMateřská centra - netfirmy.cz